PUCHAR ŚWIATA JUNIOREK – LAUPHEIM – 2019

Polska drużyna szpady kobiet do lat 20 zdobyła srebrny medal w Pucharze Świata Juniorek, który odbył się w Laupheim (Niemcy). W finale Polki zmierzył się z Włoszkami. Po bardzo zaciętym meczu przegrały 37:45.
Skład drużyny: Alicja Klasik (RMKS RYBNIK), Zofia Janelli (KS Szpada Wrocław), Barbara Brych (AZS AWF Kraków), Gloria Klughardt (UKS Olimp Lubin). Gratulacje również dla pani trener reprezentacji Anny Medynskiej – Tercjak. 👏💪🤺🇵🇱🥈🥈🥈🥈🤺🏆

W sobotę odbył się turniej indywidualny w którym wystartowały trzy rybniczanki. W stawce 217 zawodniczek, Alicja Klasik zajęła 66 miejsce, Kinga Zgryźniak 78, natomiast Patrycja Frystacka 153.