ZAPROSZENIE
Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Szermierki
im. Tadeusza Konska w Rybniku
zaprasza na
Walne Zebranie Sprawozdawczo –
Wyborcze
w dniu 25 czerwca 2026 r.
Biuro sekcji szermierczej RMKS Rybnik, MOSiR
ul. Powstańców Śląskich 40/42, godzina 18.00, drugi
termin godzina 18.30
Porządek obrad Walnego Zebrania Sprawozdawczo – Wyborczego
Delegatów w załączeniu.
Porządek obrad Walnego Zebrania Sprawozdawczo – Wyborczego w dniu
25.06.2026 r. (czwartek) godz. 18:00 pierwszy termin i 18:30 drugi termin.



W środę 18.12.2024 odbyło się coroczne klubowe spotkanie świąteczne. Organizatorem było Towarzystwo Przyjaciół Szermierki im. Tadeusza Konska oraz nasza sekcja. Kolejny raz spotkaliśmy się w Domu Kultury Chwałowice. Dyrekcji Domu Kultury w Chwałowicach serdecznie dziękujemy za pomoc i życzliwość w organizacji naszego spotkania. Podczas spotkania wyróżniliśmy i nagrodziliśmy zawodników, którzy w ubiegłym roku zdobywali medale na najważniejszych imprezach krajowych i międzynarodowych. Wspominaliśmy ogromny sukces jakim niewątpliwie był historyczny start i zdobycie brązowego medalu Alicji Klasik w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu 2024.
Nagrodziliśmy również zawodniczki, które zdobyły medale Mistrzostw Europy U23 Glorię Klughardt i Kingę Zgryźniak. Medalistkę Mistrzostw Europy kadetek U17, Laurę Misiak oraz medalistki i medalistów Mistrzostw Polski: Alicję Klasik, Glorię Klughardt, Kingę Zgryźniak, Lilianę Porwoł, Patrycję Frystacką, Lilianę Niedobecką, Laurę Strzebinczyk, Emilię Fajkis, Klaudię Dawidiuk i Patryka Gruszkę. Podsumowaliśmy działalność sekcji szermierczej oraz dziękowaliśmy wszystkim, którzy pomogli i wspierali klub w roku 2024 ! Karabelę na najbardziej obiecującego zawodnika sekcji otrzymał w tym roku Patryk Gruszka ! Na koniec wysłuchaliśmy krótkiego koncertu uczniów i absolwentów IV LO im. Mikołaja Kopernika w Rybniku za co serdecznie dziękujemy pani dyrektor Małgorzacie Wróbel oraz rozdaliśmy drobne upominki i kalendarze na Nowy Rok 2025 z naszymi zawodnikami.
Jeszcze raz dziękujemy, że jesteście z nami:
Piotr Kuczera
Rybnik.eu – Miasto Rybnik
Becker-Warkop Maszyny Budowlane
PZU
Lubar Prefabrykacja
PWiK Rybnik – Wodociągi i Kanalizacja
Rybnik.com.pl
Radio 90
MOSiR Rybnik



















Niesamowita historia! Alicja Klasik z brązowym medalem Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024! Drużyna szpadzistek w składzie z Alicją Klasik, Renatą Knapik – Miazgą, Aleksandrą Jarecką i Martyną Swatowską – Wenglarczyk wywalczyła historyczny brązowy medal! Jest to pierwszy medal olimpijski w historii polskiej szpady kobiet i jednocześnie był to 300 medal Igrzysk Olimpijskich dla Polski! Alicja zapisała się również jako pierwsza medalistka Igrzysk Olimpijskich urodzona w XXI wieku! Wielkie gratulacje dla wszystkich, którzy przyczynili się do zdobycia tego medalu!
W turnieju indywidualnym Alicja wygrała swoją pierwszą walkę z Giulia Rizzi z Włoch 12:11 i awansowała do najlepszej 16 IO. Następnie stoczyła pojedynek z Estonką Nelli Differt, która okazała się nieznacznie lepsza i wygrała z Alicją 11:10. Alicja zakończyła indywidualny start na IO jako 15 zawodniczka Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024.























Fantastyczny dzień w Antalya. W indywidualnym turnieju Mistrzostw Europy U23 nasza zawodniczka, Gloria Klughardt została wiece Mistrzynią Europy.
W drodze do finału pokonała kolejno:
1/16 Agath Thordis (AUT) 15:10
1/8 Muller Fiona (GER) 15:10
1/4 Gomez Lopez Silva (ESP) 15:12
1/2 Francilione Oceana (FRA) 15:11
W finale niestety lepsza okazała się Włoszka Gaia Caforio, która wygrała 15:9.
Druga nasza reprezentantka, Kinga Zgryźniak zajęła znakomite 11 miejsce, przegrywając o szeroki finał składający się z 8 najlepszych zawodniczek z Hiszpanką Silva Gomez Lopez 5:15.
Wyniki:https://www.fencingtimelive.com/…/260EA0A3A61741F4BFF83…
Dziękujemy za wsparcie:
Rybnik.eu – Miasto Rybnik
PWiK Rybnik – Wodociągi i Kanalizacja
Lubar Prefabrykacja
Becker-Warkop Maszyny Budowlane
Radio 90
Rybnik.com.pl
MOSiR Rybnik
PZU
GRATULUJEMY!!!



