Mistrzostwa Śląska Młodzików 2014

W niedzielę 27.04.2014  w Rybniku na hali w Boguszowicach odbyły się indywidualne i drużynowe Mistrzostwa Śląska Młodzików w szpadzie dziewcząt i chłopców. Kolejny znakomity start odnotował Maciej Białas ,który zwyciężył w całym turnieju zdobywając złoty medal i tytuł Mistrza Śląska.  W turnieju drużynowym w szpadzie chłopców drużyna RMKS-u w składzie (Maciej Białas, Adam Małysz, Dominik Sojka, Marcin Tumas)  zajęła 2 miejsce ulegając w finale drużynie Piasta Gliwice 36:28.  W szpadzie dziewcząt na tak dobre wyniki trzeba będzie jeszcze poczekać przynajmniej rok. Nasze młode szpadzistki, które świetnie spisują się w turniejach w kategorii dzieci jeszcze nie radzą sobie tak dobrze w kategorii wyższej. Beata Pękała była 22, Małgorzata Szulc 24, a Wiktoria Załoga 26.  W turnieju drużynowym nasz najmłodszy „DZIEWCZĘCY  TEAM” zajął 7 miejsce.