Przemysław Trzepizur na medal w Mistrzostwach Polski Juniorów

W dniu dzisiejszym odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów (do 20 lat) w szpadzie kobiet i mężczyzn w Gliwicach. Swój życiowy sukces odniósł Przemysław Trzepizur, który po bardzo dobrych i emocjonujących walkach zdobył swój pierwszy indywidualny  medal na MP. Przemek w drodze do medalu pokonał kolejno: 1/32 Aleksandra Siudaka z KKS Kraków 15:8, 1/16 Damiana Michalaka z Piasta Gliwice 15:12, 1/8 Michała Opałkę z KS Szpady Wrocław 15:11, 1/4 Karola Urbana z MKS Gryf Mielec 15:12 i  walce o finał nasz zawodnik przegrał z Sebastianem Majgierem z Piasta Gliwice 12:15.

16 miejsce zajął Krystian Fajkis, który o najlepszą „8” turnieju również przegrał z  Sebastianem Majgierem 8:15. Marcin Hunt zajął 55 miejsce.

W szpadzie kobiet nie zawiodła Anna Mroszczak, która zanalazła się w najlepszej „8” turnieju. Niestety w drodze do medalu przeszkodziła jej Aleksandra Zamachowska z KKS-u Kraków. Po zaciętej walce Ania przegrała 10:15 i została sklasyfikowana na 7 miejscu.