Anna Mroszczak 9 w Mistrzostwach Świata Kadetek

Anna Mroszczak na Mistrzostwach Świata KadetekZawodniczka naszego klubu, Anna Mroszczak zajęła 9 miejsce podczas indywidualnego turnieju  Mistrzostw Świata kadetek w szpadzie kobiet. Turniej odbył się w Płovdiv w Bułgarii. Na starcie stanęło  116 zawodniczek z całego świata. Ania w walkach eliminacyjnych w dniu 4.04.2014 wygrała 5 z 6 walk i do fazy pucharowej została rozstawiona z numerem 9. W walce o „64” była zwolniona, w walce o „32” turnieju spotkała się z reprezentanką Danii Emilie  Borrie z którą  wygrała  15:12. W sobotę tj. 5.04.2014 na 4 kolorowych planszach rozpoczęły walki najlepsze 32 zawodniczki świata. Ania w walce o 16 spotkała się z Meksykanką Jocelyn Crus, którą pewnie  pokonała 15:5.  W walce o najlepszą 8 turnieju przeciwniczką rybniczanki była Włoszka Eleonora DI Marche. Niestety Włoszka wyciągnęła wnioski po porażce z Anią  podaczas  Mistrzostw Europy w Jerozolimie i wygrała 15:8. Tym sposobem Ania pożegnała się z turniejem zajmując 9 miejsce. Lokata ta   jest   bardzo dobrym wynikiem, lecz nasza zawodniczka,   po tak dobrym sezonie na arenie międzynarodowej, na pewno liczyła na medal. Pozostał bardzo duży niedosyt, a  na kolejne starty w takich imprezach trzeba poczekać do przyszłego roku. Warto również dodać, że był to najlepszy start w Mistrzostwach Świata zawodniczki  naszego klubu w historii sekcji.