ALICJA KLASIK wygrywa Challange Wratislavia !!! Antonii Ścibich 5 !!!

Alicja Klasik jako pierwsza rybniczanka w historii, wygrała  międzynarodowy turniej szermierczy  CHALLANGE WRATISLAVIA w szpadzie dzieci. Jest to największy turniej szermierczy na starym kontynencie. Na starcie stanęło blisko 400  zawodniczek w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii dzieci 2004 i młodsze wystartowały 82 zawodniczki. Alicja w walkach eliminacji grupowych wygrała 5 z 6 walk i została rozstawiona z numerem 10. W walkach eliminacji bezpośredniej pokonała kolejno:

Jej młodsza koleżanka Natalka Cieślik zajęła 51 miejsce

Bardzo dobrze walczyły również nasze młodziczki w stawce 160 zawodniczek Patrycja Frystacka była 15, a Beata Pękała 16, Kinga Zgryźniak była 52

Drugiego dnia w  szpadzie męskiej najlepiej walczył Antoni Ścibich, który w stawce 119 dzieci zajął znakomite 5 miejsce. Antek w walkach eliminacji grupowej wygrał wszystkie swoje walki i do fazy eliminacji bezpośredniej przystąpił z numerem 7. W drodze do najlepszej „ósemki” turnieju pokonał kolejno:

o 32 Antek Ścibich : Dąbrówka Daniel (POL) 8:0

o 16 Antek Ścibich : Kostaka Mikołaj (POL) RMKS Rybnik 8:4

o 8  Antek Ścibich : Filek Ireneusz (POL) 8:6

o 4 Antek Ścibich : Dorfer Laurentz (GER) 5:8

W kategorii juniorów mł najlepszym rybniczaninem okazał się Marcin Tumas, który zajął 31 miejsce. Maciej Białas był 47, a Adam Małysz 86. Startowało 171 zawodników.W kategorii młodzików 69 miejsce zajął Dominik Sojka, 85 Wiktor Wałach, a Dominik Piekuś był 104. Startowało 152 zawodników

Antek Scibich 5 miejsce Alicja Klasik z Tatą Alicja Klasik 3 Alicja Klasik 2 Alicja Klasik 1 miejsce