Anna Mroszczak z brązowym medalem Drużynowych Mistrzostw Europy U23

Mistrzostwa Europy U23 we włoskiej Vicenzie przechodzą do historii. Nasza zawodniczka Anna Mroszczak w turnieju indywidualnym zajęła 28 miejsce, przegrywając swoją walkę o najlepszą 16 turnieju z Amelią Tataran z Rumunii 12:15. Jej starsze koleżanki z drużyny powalczyły lepiej, ale niestety do medalu zabrakło jednej wygranej walki.

KOLEJNOŚĆ SZPADZISTEK:

1. Camilla Batini (Włochy)
2. Victoria Kuzmenkova (Rosja)
3. Amalia Tataran (Rumunia)
3. Luisa Tesserin (Włochy)
5. Magdalena Pawłowska (POLSKA)
6. Valentina Lushina (Rosja)
7. Alberta Santuccio (Włochy)
8. Martyna Swatowska (POLSKA)

17. Kamila Pytka
28. Anna Mroszczak

Startowały 54 szpadzistki.

W turnieju drużynowym nasza reprezentacja w składzie: Martyna Swatowska (AZS AWF Katowice), Anna Mroszczak (RMKS Rybnik), Magdalena Pawłowska i Kamila Pytka (obie AZS AWF Warszawa) zdobyły brązowy medal drużynowych mistrzostw Europy do lat 23 w Vicenzy. Polki  zaczęły zawody od ćwierćfinału, gdzie bez problemów pokonały Niemki 45:36. Drogę do finału zamknęła biało-czerwonym porażka z Rosjankami 31:45. W meczu o 3. miejsce duży opór stawiły Rumunki, które nawet dwa razy wychodziły na minimalne prowadzenie, a przed ostatnią walką był remis po 40.  Jednak kończąca w polskim zespole Kamila Pytka wytrzymała próbę nerwów wygrywając 5:3, a cały mecz 45:43. BRAWO! Mistrzyniami po zwycięstwie w finale z Rosją 45:33 zostały Włoszki.

GRATULUJEMY !!!

 

ME U23 brązowa drużyna szpadzistek ME U23

Szermierzy wspierają:
herb miasta Rybnik logo Polskiego Związku Szermierczego logo Śląskiego Związku Szermierczego logo Deutschebank logo TOPKAMIEŃ logo LUBAR logo TPSz logo yoobee logo Hossa