Gwiazdka ze szpadą – Gliwice 2018

W miniony weekend poza Pucharem Świata Juniorów, w którym startowały dwie nasze reprezentantki, w Polsce odbyły się dwa turnieje szpadowe, w których udział brali nasi zawodnicy.

Pierwszy był organizowany w Gliwicach Międzynarodowy turniej „Gwiazdka ze szpadą,” w którym wystartowało aż 14 naszych zawodników. Najlepiej spisał się Wiktor WAŁACH, który w kategorii Juniora Młodszego wywalczył 5 miejsce. Krzysztof BEZUCH zajął miejsce 9.
W kategorii Młodzik najwyżej notowanym naszym zawodnikiem był Augustyn KAPIAS, który zajął 25 miejsce. Bartosz WOŹNIAK wywalczył miejsce 41, a Igor LIP 54. W tej samej kategorii wiekowej dziewczyn najlepiej spisała się nasza nowa zawodniczka, Liliana PORWOŁ, która zajęła 9 miejsce, Antonina KORDUŁA uplasowała się na miejscu 18, a Maja WUZIK i Oliwia MĘŻYK kolejno na 40 i 60 miejscu.
W kategorii Dzieci najwyżej sklasyfikowany został Szymon HODÓR, który zajął miejsce 31, Mateusz WOŹNIAK uplasował się na miejscu 41, Rafał GRYCHTOŁ na 48, a Bartosz CIAPAŁA na miejscu 67. Wśród dziewczyn na miejscu 80 zameldowała się nasza jedyna reprezentantka w tej kategorii, Zofia GRAMCOW!

W Warszawie odbył się II Puchar Polski Seniorów w Szpadzie w którym Marcin TUMAS zajął 46 miejsce.