I PUCHAR POLSKI SENIORÓW – SZCZECIN 2020

Znakomicie spisały się nasze zawodniczki w I Pucharze Polski Seniorek, które odbyły się w Szczecinie. Nasza kadetka, Alicja Klasik wygrywając 5 z 6 walk w eliminacji grupowej rozstawiona została z numerem 4 do walk w tabeli pucharowej. Tam pokonała kolejno:

1/16 Klasik : Szklar (AZS KATOWICE) 15:10

1/8Klasik: Brych (AZS KRAKÓW) 15;11

W ćwierćfinale, ALA spotkała się z Mistrzynią Polski 2020, Renatą Knapik Miazgą, która wygrała z rybniczanką 6:15. Tym samym Alicja odpadła z turnieju zajmując znakomite 6 miejsce

Druga nasza finalistka, juniorka, Kinga Zgryźniak, w walkach pucharowych wygrała 3 z 6 walk i rozstawiła się z numerem 18. W walkach pucharowych pokonała kolejno:

1/16 ZGRYŹNIAK : KAWENCKA (PIAST GLIWICE) 15:8

1/8 ZGRYŹNIAK : POLIS (AZS KRAKÓW) 15:9

W walce ćwierćfinałowej, Kinga spotkała się z Jagodą Zagałą z Piast Gliwice i po bardzo wyrównanym pojedynku, przegrała w końcówce 13:15. Tym samym Kinga zajęła 8 miejsce . W turnieju startowała również Patrycja Frystacka. Niestety nie był to dobry dzień dla naszej zawodniczki. W eliminacjach grupowych wygrała tylko jedną walkę i odpadła z turnieju zajmując 42 miejsce. W drugim dniu odbył się turniej w szpadzie męskiej. Nasz klub reprezentował Wiktor Wałach, który w walkach eliminacyjnych wygrał 3 z 6 walk. Rozstawiony w drabince pucharowej z numerem 37 spotkał się w swojej walce o 1/16 turnieju z Bartłomiejem Staszulonkiem z Piasta Gliwice. Niestety tym razem młodzieżowy Mistrz Polski z tego roku wygrał z naszym zawodnikiem 15:10. Tym samym Wiktor odpadł z turnieju zajmując 42 miejsce.GRATULUJEMY