II Puchar Polski Juniorów młodszych – Gliwice

Udany start zaliczyli zawodnicy naszego klubu podczas II Pucharu Polski Juniorów młodszych, który odbył sie w Gliwicach. W pierwszym dniu na plansze wyszły szpadzistki. Nasz klub reprezentowały nasze etatowe młodziczki, które pomimo swojego młodego wieku, znakomicie walczyły ze swoimi starszymi nawet o 4 lata przeciwniczkami. Najlepszą rybniczanką była Patrycja Frystacka, która przegrała w walce o ćwierćfinał z Katarzyną Knapik z Chorzowa 13:15 i zajęła 15 miejsce. Kinga Zgryźniak była 44, Beata Pękała 45, a Małgorzata Szulc 57.

Startowało 90 szpadzistek.

W drugim dniu na plansze wyszli szpadziści. Bardzo dobrze tego dnia spisał się Maciej Białas, który przegrał walkę o półfinał z późniejszym zwycięzcą turnieju Wojciechem Lubienieckim 10:15 i zajął 7 miejsce. W najlepszej „16” znalazł się jeszcze Ryszard Kałuziński, który zajął 15 miejsce.

Pozostałe miejsca naszych zawodników:

39 Jarosław Fajkis

40 Marcin Tumas

77 Adam Małysz

80 Dominik Sojka

99 Wiktor Wałach

Startowało 104 szpadzistów.

Maciej Białas 8 w PPJmł Gliwice

 

Szermierzy wspierają:
herb miasta Rybnik logo Polskiego Związku Szermierczego logo Śląskiego Związku Szermierczego logo TPSz logo Becker Warkop logo PWiK logo LUBAR logo PZU logo PZU druzyna Artech logo yoobee logo TOPKAMIEŃ