IV Puchar Polski Seniorów – Gdańsk

W miniony weekend w Gdańsku odbył się IV Puchar Polski w szpadzie kobiet i mężczyzną. Oczywiście nie mogło zabraknąć naszych najlepszych zawodników, którzy prosto ze zgrupowania kadr narodowych juniorów w Cetniewie, przyjechali, aby walczyć o kolejne cenne doświadczenia z najlepszymi szermierzami w kraju. W sobotę na plansze wyszli szpadziści. W stawce 86 zawodników nasz klub reprezentował, Wiktor Wałach, który zajął 31 miejsce. W niedzielę na plansze wyszły szpadzistki. W stawce 82 zawodniczek wystartowały trzy rybniczanki: Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak oraz Patrycja Frystacka. Najlepiej tego dnia poradziła sobie Kinga Zgryźniak, która drugi raz w tym sezonie zameldowała się w finałowej 8 turnieju. W walce ćwierćfinałowej Kinga spotkała się z liderką listy krajowej, Martyną Swatowską i po bardzo wyrównany pojedynku przegrała w końcówce walki 15:12 zajmując znakomite 7 miejsce. Bardzo dobre, 10 miejsce zajęła, Alicja Klasik, która spotkała się w 1/8 finału z Ewą Trzebińską z AZS AWF Katowice. Niestety nasza zawodniczka nie poradziła sobie z doświadczona rywalką i przegrała 15:6. Trzecia nasza reprezentantka, Patrycja Frystacka zajęła 22 miejsce przegrywając w 1/16 finału z Mistrzynią Polski 2020, Renatą Knapik-Miazgą 15:4.Gratulujemy!!!