Międzynarodowy Turniej Szermierczy o Miecz Zerwikaptur Longinusa Podbipiety – KRAKÓW 2014

W ostatnią sobotę i niedzielę w Krakowie na plansze wyszli młodzi szermierze. Blisko 280 szpadzistów i szpadzistek z całej Polski oraz z Ukrainy, Białorusi i Litwy starało się zdobyć najcenniejsze trofeum jakim jest Miecz „Longinusa Podbipięty’. Kolejny znakomity start odnotowali młodzi szpadziści i szpadzistki RMKS-u Rybnik. Fantastycznie walczyli: Wiktor Wałach w kategorii dzieci oraz Maciej Białas w kategorii juniorów młodszych, którzy zajęli 3 miejsca i zdobyli brązowe medale. Bardzo dobrze spisały się również nasze szpadzistki, które tym razem na podium nie stanęły, lecz, aż dwie zameldowały się w najlepszej „8” turnieju w kategorii dzieci. Kinga Zgryźniak była 5 , natomiast Alicja Klasik  7.