MISTRZOSTWA EUROPY KADETÓW – SOCZI 2018

Mistrzostwa Europy Kadetów w szpadzie już za nami. Pierwszy raz w historii naszego klubu, aż trzech zawodników zakwalifikowało się na ME i mamy nadzieję, że ten wynik poprawimy 🙂   Na olimpijskich obiektach w Soczi najlepiej z Polek spisała się Karolina Staszulonek (Piast Gliwice), która zajęła 3 miejsce zdobywając brązowy medal. Nasze debiutantki, Alicja Klasik, zajęła 27 miejsce, Kinga Zgryźniak była 40. Obie zawodniczki w fazie walk eliminacyjnych wygrały 3 walki i zostały rozstawione w środku stawki. W walkach pucharowych Alicja wygrała walkę o 32 z holenderką Kroese Katelin 15:9. W walce o „16” nasza zawodniczka trafiła jak się okazało na zwyciężczynię i złotą medalistkę tej imprezy, Eszter Muhari z Węgier, z którą  przegrała 9:15. Kinga Zgryźniak przegrała swoja pierwszą walkę ze Słowaczką Reginą Bursovą 11:15.  Nie co słabiej poradził sobie również debiutujący w tej imprezie , Marcin Tumas, który nie przebrnął eliminacji grupowych i zajął 80 miejsce. Najlepszym Polakiem był Jan Socha (PKSZERM Warszawa), który zajął 8 miejsce. W turnieju drużynowym obie reprezentacje szpady dziewcząt i chłopców zajęły bardzo dobre 6 miejsca !