MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW – ŚREM 2015

Wczoraj tj. 16.05.2015 W Śremie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów w szpadzie kobiet i mężczyzn. Znakomicie spisała się nasza zawodniczka Anna Mroszczak, której niewiele brakowało do zdobycia historycznego medalu w tej imprezie. Ania w walkach eliminacyjnych wygrała 3 z 5 walk i do fazy walk pucharowych została rozstawiona z numerem 35. W walce do szerokiego finału Ania pokonała kolejno:

Mroszczak: Dominika Guzik (Sokolik Krosno) 15:9

Mroszczak : Ewa Nelip (AZS AWF Warszawa)13:12

Mroszczak : Aleksandra Szklar (AZS AWF Katowice) 15:10

W walce o  medal, Ania spotkała się z Małgorzatą Stroką z AZS AWF Warszawa i po bardzo wyrównanej walce  przegrała 15:10. Warto również dodać, że  na 25  sekund przed końcem walki było 9:8 dla Stroki, lecz kończący się czas walki  zmusił naszą zawodniczkę do przyspieszenia walki , to wykorzystała zdecydowanie bardziej doświadczona zawodniczka z Warszawy i nie pozwoliła sobie już odebrać zwycięstwa.  Kinga Brawańska po przegranej o 32 z Sara Pytką z AZS AWF Warszawa zajęła 39 miejsce.W szpadzie męskiej nasz jedyny reprezentant Przemysław Trzepizur zajął  45 miejsce

GRATULUJEMY !!!

Anna Mroszczak 8 w Mistrzostwach Polski Seniorów Śrem 2015 Anna Mroszczak MPS Śrem