Mistrzostwa Polski Seniorów w szpadach – Warszawa 2024

Marzenia się spełniają!!!

Alicja Klasik Mistrzynią Polski 2024 i z pewną kwalifikacją na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu 2024!!!
Alicja w gronie 86 zawodniczek zwyciężyła wszystkie swoje walki w eliminacji grupowej i została rozstawiona do walk pucharowych z numerem 4. W fazie eliminacji bezpośredniej i w drodze do złota pokonała kolejno: Oliwie Garus z SKS Grass Hoper Kalwaria 15:5, Annę Jakubowicz z KSz Warszawianka 15:9, Barbara Brych z AZS AWF KRAKÓW 10:9, Karolinę Charkiewicz AZS AWF Warszawa 15:12. W półfinale zwyciężyła z Ewą Trzebińską (AZS AWF KATOWICE) 15:10, a w wielkim finele pokonała Kamilę Pytkę z AZS AWF Warszawa 11:8!!!
Alicja pisze historię nie tylko swoją jako znakomitej szpadzistki, ale również rybnickiej szermierki. To pierwszy złoty medal w turnieju indywidualnym Mistrzostw Polski seniorek w szpadzie kobiet w historii klubu.
Pozostałe miejsca naszych zawodniczek i zawodników.
11 miejsce – Kinga Zgryźniak
13 miejsce – Anna Mroszczak
20 miejsce – Liliana Porwoł
45 miejsce – Laura Misiak
52 miejsce – Patrycja Frystacka
59 miejsce – Gloria Klughardt
W szpadzie męskiej bardzo dobry start odnotowała Adam Sojka, który w stawce 106 zawodników zajął 16 miejsce! BRAWO ADAM!!! Tomasz Wąsiewicz zajął 50 miejsce, a Ryszard Kałuziński 77. Brawo RMKS!