O MIECZ ZERWIKAPTUR LONGINUSA PODBIPIĘTY – KRAKÓW 2017

Kolejny „turniejowy weekend” za nami. Tym razem w Krakowie odbył się XV Międzynarodowy turniej szermierczy o „Miecz Zerwikaptur Longinusa Podbipięty”. Młodzi szermierze rywalizowali w turnieju indywidualnym i drużynowym.
Znakomicie spisali się nasi zawodnicy zdobywając w sumie, aż 6 medali (dwa złota,srebro oraz trzy brązowe) W szpadzie dziewcząt w kategorii młodziczek można śmiało powiedzieć, że podium było „NASZE” 🙂, a to za sprawą Alicji Klasik 1 miejsce, Patrycji Frystackiej 2 miejsce oraz Kingi Zgryźniak 3 miejsce !!!
W szpadzie chłopców kolejny udany start zanotował Wiktor Wałach, który zajął 3 miejsce.
W turnieju drużynowym w stawce 15 ekip, rozstawione z numerem 1, zawodniczki RMKS-u Rybnik w składzie: Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak, Patrycja Frystacka, Antonina Korduła pewnie zwyciężały swoje mecze i wygrały cały turniej. W szpadzie chłopców w rywalizacji 14 ekip, drużyna RMKS-u w składzie: Wiktor Wałach, Adam Sojka, Szymon Pasionek i Krzysztof Bezuch zajęli 3 miejsce.