PUCHAR EUROPY KADETEK HEIDENHEIM – NIEMCY

Puchar Europy Kadetek w Heidenheim w szpadzie. Cztery zawodniczki RMKS -u Rybnik: Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak, Beata Pękała oraz Patrycja Frystacka zostały powołane do startu w tym turnieju przez Polski Związek Szermierczy. W pierwszym dniu odbył się turniej indywidualny. Najlepiej z rybniczanek walczyła Kinga Zgryźniak, która zajęła 68 miejsce, Alicja Klasik była 81, Patrycja Frystacka 163 miejsce ,Beata Pękała 209. Startowały 244 zawodniczki.

W drugim dniu odbył się turniej drużynowy. Po nieco słabszym starcie poprzedniego dnia,nasze zawodniczki przystąpiły do turnieju pełne zaangażowania i chęci rewanżu. W skład pierwszej reprezentacji Polski weszły: Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak, Beata Pękała (wszystkie RMKS Rybnik) oraz Zofia Janelli z KS Szpady Wrocław. W stawce 21 drużyn Polskie szpadzistki zajęła bardzo dobre 7 miejsce.