PUCHAR EUROPY KADETÓW – KRAKÓW

KINGA ZGRYŹNIAK zajęła 2 miejsce w Pucharze Europy Kadetek, który odbył się w Krakowie. Pomimo ogromnej presji jaką była rywalizacją o kwalifikacje na ME, poradziła sobie znakomicie. W walkach eliminacji grupowej wygrała 5 z 6 walk i została sklasyfikowana na 12 miejscu. W drodze do finału pokonała kolejno:

o 64 – Zgryźniak : Środa Zuzanna (POL) 15:8
o 32 – Zgryźniak : Khrabis Azibi Elina (FRA) 15:11
o 16 – Zgryźniak : Pasche Alyssia (SUI) 15:7
o 8 – Zgyźniak : ABU EID TJULIN Selma (SWE) 15:12
o 4 – Zgryźniak : Janelli Zofia (POL) 15:13
o 2 – Zgryźniak : Corradino Anita (ITA) 14:10

W finale nasza zawodniczka spotkała się z Ukrainką Darią Sadową, która tego dnia była w lepszej dyspozycji i wygrała z Kingą 15:10.
W najlepszej „16” turnieju znalazła się jeszcze liderka listy krajowej PZSzerm, Alicja Klasik, która po bardzo emocjonującej walce przegrała ze zwyciężczynią turnieju Darią Sadową (UKR) 15:14 zajmując 12 miejsce.
Bardzo dobrze spisała się nasza najmłodsza zawodniczka, młodziczka, Liliana Porwoł, która zajęła 51 miejsce.

Pozostałe miejsca naszych zawodniczek

Patrycja Frystacka – 72
Beata Pękała – 119
Zofia Piejak – 124

Wyniki szpady kobiet:

Wideo z walk Kingi półfinał i finał (8:47:40)

W szpadzie męskiej wystartowało 4 naszych zawodników. Najlepiej tego dnia spisał się Wiktor Wałach, który zajął bardzo dobre 24 miejsce. W najlepszej 64 turnieju znaleźli się jeszcze Sebastian Mandrysz – 53 oraz Krzysztof Bezuch – 63 miejsce. Niestety Karol Pyszny nie przebrnął eliminacji grupowych i odpadł z turnieju zajmując 186 miejsce.
Wyniki szpady męskiej:

Turniej ten zakończył rywalizację o najważniejsze imprezy w sezonie. Dwie zawodniczki z naszego klubu: ALICJA KLASIK i KINGA ZGRYŹNIAK będą reprezentowały nasz kraj na Mistrzostwach Europy Kadetek w Foggi 22-27.02.2019 oraz Mistrzostwach Świata Kadetek w Toruniu 12-14.04.2019.
Dodatkowo Alicja Klasik będzie startowała w Mistrzostwach Europy Juniorek (20 lat), które odbywają się zaraz po MEK oraz Mistrzostwach Świata Juniorek w Toruniu.