Puchary Świata Juniorów w szpadzie męskiej w Luksemburg i w szpadzie kobiet w Budapeszcie

Sezon 2014\2015 rozpoczęty  na całego, nasi juniorzy w miniony weekend wystartowali w Pucharach Świata w szpadzie kobiet i mężczyzn. W sobotę tj. 20.09.2014  w Luksemburgu Przemysław Trzepizur, natomiast 21.09.2014 w niedzielę w Budapeszcie Anna Mroszczak. Na starcie w szpadzie męskiej zgłosiło się  210 zawodników. Przemysław Trzepizur w walkach eliminacyjnych wygrał 4 z 6 walk  i do kolejnej fazy walk pucharowych został rozstawiony z numerem 77. Z pierwszej walki  o 128 był zwolniony, natomiast w walce o 64 Przemek spotkał się z zawodnikiem z Wielkiej Brytanii Williamem Grealeyem. Pomimo dobrego początku walki 8:6 dla naszego zawodnika nie zdołał on utrzymać tego prowadzenie i ostatecznie przegrał 9:15 zajmując 93 miejsce.

W  Budapeszcie  w niedzielę  na starcie zgłosiło się 140 zawodniczek. Anna Mroszczak rozpoczęła podobnie jak Przemek. W walkach eliminacyjnych wygrała 4 z 6 walk i do walk eliminacji bezpośredniej  została rozstawiona z numerem 40. Z pierwszej walki o 64 nasza zawodniczka była zwolniona natomiast w walce o „32” Ania  wygrała 15:9 z Węgierką Anną KUN. W kolejnej fazie turnieju zawodniczka RMKS-u Rybnik spotkała się z kolejną reprezentantką Węgier, Adrien Felker, z która nieznacznie przegrała 12:15 i  odpadła z turnieju,  zajmując ostatecznie 30 miejsce.

Szermierzy wspierają:
herb miasta Rybnik logo Polskiego Związku Szermierczego logo Śląskiego Związku Szermierczego logo Deutschebank logo TOPKAMIEŃ logo LUBAR logo TPSz logo yoobee logo Hossa