SREBRNY MACIEJ !!!

Mistrzostwa Polski Młodzików przeszły już do historii. Maciej Białas na pewno zapamięta ten start jako bardzo  udany. We Wrocławiu w stawce  94 zawodników Maciej zajął znakomite 2 miejsce i zdobył swój pierwszy   medal Mistrzostw Polski w kategorii  młodzików. Nasz zawodnik przegrał dopiero w walce  finałowej,   po bardzo wyrównanym pojedynku  z Bartłomiejem Zbieradą z PKSzerm Warszawa 11:12. Pozostali nasi zawodnicy zajęli odpowiednio: Marcin Tumas 36 miejsce, Adam Małysz 42 miejsce, Dominik Sojka 57 miejsce. W szpadzie dziewcząt wystartowały nasze trzy najmłodsze młodziczki: Beata Pękała zajęła  33 miejsce, Małgorzata Szulc była 51, a  Wiktoria Załoga 65. W turnieju drużynowym w stawce 19 drużyn w szpadzie męskiej nasi reprezentanci zajęli 6 miejsce, natomiast młoda drużyna szpadzistek była 14 na 21 zgłoszonych drużyn.

dekoracja szpada męska szpadziści Maciej Białas srebry medal Mistrzostw Polski Młodzików Wrocław 2014walka