VI miejsce Anny Mroszczak w Pucharze Świata Juniorek w Laupheim (Niemcy)

Kolejny znakomity start odnotowała rybnicka szpadzistka Anna Mroszczak. Tym razem w Pucharze Świata Juniorek w szpadzie kobiet do lat 20 w Laupheim.
W niemieckim  Laupheim na stracie stanęło 165 zawodniczek z całego świata. Rybniczanka w pierwszej fazie walk eliminacji grupowej wygrała 5 z 6 pojedynków i do walk pucharowych została rozstawiona z numerem 23. W drodze do szerokiego finału (8 zawodniczek) nasza zawodniczka pokonała kolejno:
1/64
Mroszczak : Petra Molnar (HUN) 15:9
1/32
Mroszczak : Dinhut Claire (USA) 15:8
1/16
Mroszczak :Wallace Shawn (USA) 15:11
1/8
Mroszczak : Kun Anna(HUN) 15:11

Niestety, w walce o półfinał nasza zawodniczka nie poradziła sobie z aktualna liderką list światowych Robertą Marzani z Włoch z która przegrała 9:15.
Klasyfikacja końcowa:
Szpada kobiet:Anna Mroszczak i trener Artur Fajkis Puchar Swiata Juniorek Laupheim
1. KHARKOVA Vlada (Ukraina)
2. RUTZ Barbara (Polska)
3. MARZANI Roberta (Włochy)
3. FOIETTA Nicol (Włochy)
5. RADANOVIC Jesse (USA)
6. MROSZCZAK Anna (Polska, RMKS Rybnik)
7. KALONJI Anastasia (Francja)
8. LOUIS MARIE Alexandra (Francja)
Bardzo cieszy fakt, że Ania po przejściu z kategorii kadetek do juniorek tak świetnie sobie radzi. Można śmiało stwierdzić, że zawodniczka RMKS-u Rybnik potwierdza swoja przynależność do najlepszych na świecie w tej kategorii wiekowej. Aktualnie Ania zajmuje 14 miejsce na liściej Międzynarodowej Federacji Szermierczej.

Szermierzy wspierają:
herb miasta Rybnik logo Polskiego Związku Szermierczego logo Śląskiego Związku Szermierczego logo Deutschebank logo TOPKAMIEŃ logo LUBAR logo TPSz logo yoobee logo Hossa