VI miejsce Anny Mroszczak w Pucharze Świata Juniorek w Laupheim (Niemcy)

Kolejny znakomity start odnotowała rybnicka szpadzistka Anna Mroszczak. Tym razem w Pucharze Świata Juniorek w szpadzie kobiet do lat 20 w Laupheim.
W niemieckim  Laupheim na stracie stanęło 165 zawodniczek z całego świata. Rybniczanka w pierwszej fazie walk eliminacji grupowej wygrała 5 z 6 pojedynków i do walk pucharowych została rozstawiona z numerem 23. W drodze do szerokiego finału (8 zawodniczek) nasza zawodniczka pokonała kolejno:
Mroszczak : Kun Anna(HUN) 15:11

Niestety, w walce o półfinał nasza zawodniczka nie poradziła sobie z aktualna liderką list światowych Robertą Marzani z Włoch z która przegrała 9:15.
Klasyfikacja końcowa:
Szpada kobiet:Anna Mroszczak i trener Artur Fajkis Puchar Swiata Juniorek Laupheim
8. LOUIS MARIE Alexandra (Francja)
Bardzo cieszy fakt, że Ania po przejściu z kategorii kadetek do juniorek tak świetnie sobie radzi. Można śmiało stwierdzić, że zawodniczka RMKS-u Rybnik potwierdza swoja przynależność do najlepszych na świecie w tej kategorii wiekowej. Aktualnie Ania zajmuje 14 miejsce na liściej Międzynarodowej Federacji Szermierczej.