XVII Międzynarodowy Turniej Szermierczy z okazji Dnia Edukacji Narodowej

XVII Międzynarodowy Turniej Szermierczy z okazji Dnia Edukacji Narodowej już za nami. W turnieju startowało blisko 300 dziewcząt i chłopców z całego kraju. Nasze szpadzistki i szpadziści kolejny raz odnotowali znakomity start, aż 6 naszych zawodników znalazło się w szerokim finale, składających się z najlepszej „8”, a troje z nich, zdobyło medale. W sobotę odbył się turniej w szpadzie dziewcząt. W kategorii dzieci, Antonina Korduła, zajęła 5 miejsce, a jej koleżanka klubowa Natalia Cieślik była 37. W kategorii młodziczek bezkonkurencyjne okazały się Alicja Klasik i Kinga Zgryźniak, które spotkały się w finale. W walce finałowej lepsza okazała się Alicja zdobywając złoty medal, a Kinga srebrny. Patrycja Frystacka zajęła 5 miejsce.
W niedzielę w szpadzie chłopców w kategorii dzieci najlepszym naszym zawodnikiem był Antonii Ścibich, który zajął 7 miejsce. Adam Sojka był 10, a Augustyn Kapias 13. W kategorii młodzików srebrny medal zdobył Wiktor Wałach, a jego kolega Krzysztof Bezuch był 16. W kategorii zuchów Szymon Hodór zajął 27 miejsce.