Anna Mroszczak wygrywa III Puchar Polski Juniorów młodszych w Radlinie

III PPJmł. kobiet RADLIN 2013

Ostatnie zawody Pucharu Polski Juniorów Młodszych w szpadzie kobiet zakończyły się w niedzielę 22.12.2013  w Radlinie. Ania Mroszczak dokonała rzeczy niesamowitej wygrywając zdecydowanie wszystkie swoje walki. Tym sposobem Ania zwyciężyła we wszystkich turniejach tegorocznego cyklu Pucharu Polski Juniorów młodszych i ustrzeliła tkz „szermierczego hattricka”. Cieszy nas i to, że znowu stanęła na czele listy klasyfikacyjnej w szpadzie kobiet juniorów młodszych. Jej młodsza koleżanka, Kinga Brawańska, po świetnych walkach grupowych (jedna porażka z Justyną Jagiełko) rozstawiła się niezbyt szczęśliwie i odpadła z turnieju, przegrywając nieznacznie z Pauliną Wilaszek 12-15 w 1/16 finału. Ostatecznie zajęła 23. miejsce.

Wyniki turnieju:
1 MROSZCZAK Anna RMKS RYBNIK
2 JAGIEŁKO Justyna PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE

3 BIELA Karolina SKS GRASS-HOPPER KALWARIA
 3 ROLEK Agnieszka AZS AWF KATOWICE
5 KES Agata KOLEJARZ WROCŁAW
6 BRYCH Barbara UKS WOŁODYJOWSKI SIEM. ŚL.
7 WILASZEK Paulina SKS RADOMYŚL WIELKI
8 TOMICKA Olimpia KS SZPADA WROCŁAW

23 BRAWAŃSKA Kinga RMKS RYBNIK

W szpadzie męskiej już nie było tak wspaniale. Najlepszym naszym zawodnikiem w stawce 118 zawodników okazał się Kamil Kotula, który zajął 54 miejsce.