ANNA MROSZCZAK z DRUŻYNOWYM PUCHAREM ŚWIATA !!!

W miniony weekend na planszach w łotewskiej Rydze i hiszpańskim Burgas odbyły się Puchary Świata juniorów i juniorek w szpadzie.  Turniej ten  był ostatnim międzynarodowym startem dla reprezentacji narodowej przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy Juniorów w Mariborze. W skład reprezentacji na oba turnieje, nie mogło zbraknąć naszych zawodników.

W Rydze odbył się turniej indywidualny w którym walczył Przemysław Trzepizur.  Niestety po słabych walkach eliminacyjnych odpadła z turnieju i zajął 129 miejsce. Natomiast w hiszpańskim Burgas w pierwszym dniu w turnieju indywidualnego walczyła Anna Mroszczak, która znakomicie przebrnęła eliminacje  grupowe  wygrywając wszystkie swoje walki. Do fazy pucharowej została rozstawione z numerem 1. Niestety w walce o najlepsza 32 turnieju Ania przegrała 9:15 z Kim Treudt-Goesser z Niemiec i zajęła 33 miejsce.

W drugim dniu w Burgas odbył się Drużynowy Puchar Świata gdzie nasza reprezentacja w składzie: Aleksandra Zamachowska, Anna Mroszczak, Barbara Rutz i Karolina Mrochem wywalczyły 1 miejsce zdobywając tym samym Puchar Świata Juniorek. Nasza reprezentacja pokonała kolejno:

Polska – USA – 45:22

Polska- Niemcy – 45:42

Polska – Rosja – 45:44

KOLEJNOŚĆ:dps burgas hiszpania