MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW – WROCŁAW 2015

Znakomity start odnotowała zawodniczka RMKS-u Rybnik, Anna Mroszczak podczas Mistrzostw Polski Juniorek ( do 20 lat), które odbyły się we Wrocławiu w miniony weekend.
Ania w walkach eliminacji grupowej wygrała 5 z 6 walk i do eliminacji bezpośredniej została rozstawiona z numerem 11. W walkach pucharowych nasza zawodniczka pokonała kolejno:

Aleksandra Stachurska (AZS-AWF Katowice) 15:9
Iga Janecka (KKS Kraków) 15:13
Agnieszka Rolek (AZS AWF Katowice) 15:10
Joanna Przeniosło (AZS AWF Kraków) 15:9

W półfinale Ania spotkała się z Karoliną Mrochem z AZS AWF Katowice i po bardzo emocjonującej walce przegrał 11:15 zajmując trzecie miejsce, zdobywając tym samym brązowy medal Mistrzostw Polski do lat 20. Dobry start odnotowała również młodsza koleżanka Ani, Kinga Brawańska, która nieznacznie przegrała o najlepszą 16 turnieju z Sarą Pytką z AZS AWF Warszawa i zajęła ostatecznie 19 miejsce.
W szpadzie męskiej liczyliśmy bardzo na Przemysława Trzepizura, który bronił brązowego medalu z tej imprezy z 2014 roku. Niestety po dobrych walkach w eliminacji grupowych Przemek niespodziewanie przegrał w walce o „16” z zawodnikiem Kolejarza Wrocław i odpadł przedwcześnie z turnieju.
W drugim dniu odbył się turniej drużynowy. W szpadzie męskiej w składzie RMKS-u walczyli: Przemysław Trzepizur, Ryszrad Kałuziński, Jarosław Fajkis i Igor Tymusz. W stawce 21 drużyn rybniccy szpadziści zajęli 8 miejsce.

Mistrzostwa Polski Juniorów były ostatnim startem krajowym dla Anny Mroszczak przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy Juniorek, które odbywają się w Mariborze w Słowenii na początku marca. Przed nami jeszcze ostatni start międzynarodowy w Pucharze Świata Juniorek w Burgos w Hiszpanii 7-8.02.2015.