Brązowy medal Anny Mroszczak w Pucharze Polski Juniorek Młodszych Radlin 2011

Anna Mroszczak III miejsce

W miniony weekend w Radlinie odbyła się trzecia edycja Pucharu Polski juniorek i juniorów młodszych w szpadzie. W turnieju startowało 160 zawodniczek i zawodników z całej Polski. W turnieju nie mogło zabraknąć również zawodników Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego. Wspaniale walczyła Anna Mroszczak, która dopiero w walce o finał musiała uznać lepszą dyspozycję dnia starszej koleżanki i kadrowiczki Barbary Rutz z KS Szpady Wrocław, a przegrywając 10:15 zajęła 3 miejsce, najlepsze w dotychczasowych zmaganiach w pucharowym cyklu. Ania dopiero w tym sezonie rozpoczęła walki w tej kategorii wiekowej, a już zajmuje 9 miejsce na liście klasyfikacyjnej Pucharu Polski i ma realne szanse na kwalifikacje do Mistrzostw Europy Kadetów, które odbędą się na początku marca 2012 roku w Poreciu. Na ME kwalifikuje się najlepsza „czwórka” z listy.

Anna Mroszczak z trenerem Arturem Fajkis

W przyszłym tygodniu nasza zawodniczka została powołana na turniej Pucharu Europy Kadetek do Heidenheim (Niemcy) i tam będzie walczyła o kolejne, bardzo ważne punkty do klasyfikacji generalnej.

W drugim dniu walczyli szpadziści, lecz im nie poszło już tak dobrze. Najlepszym rybniczaninem był Mikołaj Mroszczak, który zajął 35 miejsce , Przemysław Trzepizur – 36, Marcin Hunt – 59, Kubicki Łukasz – 60.