Brązowy medal Kamila Naszkowskiego w Pucharze Polski Juniorów w szpadzie mężczyzn do lat 20 Gliwice 2011

Kamil Naszkowski na podium

W miniony weekend w Gliwicach odbył się drugi Puchar Polski Juniorów (do 20 lat) w szpadzie kobiet i mężczyzn. W pierwszym dniu startowały szpadzistki. 106 zawodniczek z całego kraju zgłosiło się do turnieju. Oczywiście w stawce tej nie mogło zabraknąć Anny Mroszczak (14 lat) naszej jedynej na razie zawodniczki, mającej prawo startu w tych zawodach. Ania pomimo tego, że była najmłodszą zawodniczka turnieju świetnie walczyła i zajęła bardzo dobre 23 miejsce przegrywając w walce o „16” z Aleksandrą Zamachowską z KKS Kraków 8:15. Ania po świetnym poprzednim sezonie (przyp. srebrny medal MP młodzików oraz 1 miejsce w klasyfikacji generalnej PZSZERM młodzików) w tym sezonie zaczęła starty jako juniorka mł. i już po trzech startach zajmuje wysokie 16 miejsce w klasyfikacji generalnej Polskiego Związku Szermierczego. Bardzo dobre starty Ani zostały już zauważone przez trenera młodzieżowej kadry narodowej w szpadzie kobiet i rybniczanka została powołana na Puchar Europy Kadetek, który odbędzie się w Modling (Austria) 30.10.2011.

Drugiego dnia startowali szpadziści. W stawce 86 zawodników walczyli również zawodnicy RMKS-u Rybnik. Wspaniale spisał się Kamil Naszkowski zajmując 3 miejsce przegrywając dopiero w półfinale z Mateuszem Antkiewiczem z Muszkietera Gliwice. Wynik ten jest największym osiągnięciem Kamila w tej kategorii wiekowej. Kamil jeszcze w poprzednim sezonie walczył jako junior młodszy i również osiągał bardzo dobre wyniki, reprezentował nasz kraj w 2011 roku na Mistrzostwach Europy Juniorów młodszych. W drodze do podium Kamil pokonał:

• 1/32 finału Naszkowski : Rok Mateusz (TS Górnik Radlin) 15;14
  • 1/16 Naszkowski : Mieszko Fraś (KKS Kraków) 15:8
  • 1/8 Naszkowski : Zabawa Marek (TS Górnik Radlin) 15:9
  • 1/4 Naszkowski : Kruk Tomasz (AZS AWF Kraków) 15:14
  • 1/2 Naszkowski : Antkiewicz Mateusz (Muszkieter Gliwice) 4:15