CHALLANGE WRATISLAVIA 2018

Znakomity start odnotowali nasi zawodnicy podczas 41 Międzynarodowego Turnieju Szermierczego „CHALLANGE WRATISLAVIA”. Turniej ten jest jedną z największych imprez szermierczych dzieci w Europie.

W turnieju dziewcząt, w kategorii U15, Alicja KLASIK mogła pokusić się o przysłowiowy „HAT TRICK”. Przypomnijmy, że Alicja wygrywała ten turniej w 2016, 2017 roku. Niestety w walce finałowej nieznacznie przegrała z Sophie Chavigny z Francji 13:15 i zdobyła SREBRNY medal. Znakomicie spisała się również  Kinga ZGRYŹNIAK , która dotarła do półfinału i również przegrała z tą zawodniczką zdobywając medal BRĄZOWY! Patrycja FRYSTACKA zajęła 20 miejsce!
W kategorii U13 świetny występ zanotowała Antonina KORDUŁA, która dopiero w walce ćwierćfinałowej musiała uznać wyższość rywalki i ostatecznie zajęła wysokie 5 miejsce! W tej samej kategorii wiekowej Oliwia MĘŻYK uplasowała się na 70. miejscu, a Maja WUZIK na 129! W najmłodszej kategorii wiekowej dziewczyn, U11, nasza jedyna reprezentantka, startująca po raz pierwszy na zawodach Paulina ŻABKA zajęła   122 miejsce, ale trzeba tutaj dodać, że był to debiut naszej najmłodszej szpadzistki w jednej z największych imprez szermierczych dzieci jakie odbywają się w Europie.

W najstarszej kategorii chłopców, U15, bardzo dobry start zaliczył Krzysztof BEZUCH, zajmując 10 miejsce., oraz Wiktor WAŁACH, który po ciężkich walkach zajął miejsce 52! W kategorii U13 najwyżej uplasował się Antonii ŚCIBICH, który dopiero w walce o najlepszą 16 musiał uznać wyższość późniejszego zwycięzcy turnieju i ostatecznie zameldował się na miejscu 28., odrobinę dalej, bo na 41. miejscu zameldował się Augustyn KAPIAS. A ich dwaj młodsi koledzy, Bartosz WOŹNIAK i Igor LIP zajęli odpowiednio 165 i 184 miejsce! A w kategorii U11 po zaciętych walkach nasi reprezentanci Bartosz CIAPAŁA, Rafał GRYCHTOŁ, Paweł POŚPIECH i Szymon HODÓR zajęli kolejno 74., 87., 134. i 158. miejsce!