I Puchar Polski juniorów

Znakomity start naszych zawodniczek i zawodników w I Pucharze Polski juniorów i juniorek, który odbył się w Gliwicach. Nasi reprezentanci stawali na podium, aż 4 krotnie. W pierwszym dniu na plansze wyszły szpadzistki. W tym dniu, Alicja i Kinga nie miały sobie równych i w stawce 90 zawodniczek, spotkały się w walce finałowej. Tym razem, lepszą okazała się Alicja Klasik, wygrywając z Kingą Zgryźniak 15:13. Znakomite 7 miejsce zajęła nasza kadetka, Liliana Porwoł.

W drugim dniu na plansze wyszli szpadziści. W stawce 96 szpadzistów, panowie nie chcieli być gorsi od pań i pokazali, że również należą do ścisłej krajowej czołówki . Wiktor Wałach i Adam Sojka (kadet) wspaniale walczyli przez cały dzień. Adam, pokonał w walce ćwierćfinałowej, aktualnego Mistrza Świata kadetów, Antoniego Sochę 13:12 . W walce półfinałowej, niestety przegrał ze Stanisławem Dziurą z Sokoła Mielec 15:10 i zajął znakomite miejsce. Wiktor Wałach, wygrał swoją walkę półfinałową z Wojciechem Marczakiem, KS Warszawianka 15:13 i w finale spotkał się z Dziurą. Niestety tym razem lepszy okazał się zawodnik z Mielca pokonując Wiktora Wałacha 15:9. Tym samym nasz zawodnik zajął miejsce. Pozostałe miejsca naszych zawodników: SZPADA KOBIET 18 miejsce – Patrycja Frystacka31 miejsce – Antonina Korduła63 miejsce – Oliwia Mężyk 80 miejsce – Maja Wuzik.

SZPADA MĘŻCZYZN 15 miejsce – Dominik Sojka 20 miejsce – Augustyn Kapias 30 miejsce – Krzysztof Bezuch 63 miejsce – Tymoteusz Huwer.