I Turniej Piastów Opolskich

W Opolu odbył się I Indywidualny Turniej Piastów opolskich o Puchar Prezydenta Miasta Opole i I Drużynowy Turniej Piastów opolskich o puchar Marszałka Województwa Opolskiego. W turnieju indywidualnym bardzo dobrze spisała się Laura Strzebinczyk, która w kategorii Dzieci szpady dziewcząt zajęła II miejsce! W kategorii Dzieci szpady chłopców na III miejscu zameldował się Adam Ziętkiewicz! Również III miejsce, w kategorii Młodzik chłopców wywalczył Mateusz Woźniak! Na miejscu 8 w kategorii Młodzik dziewcząt zameldowała się Zofia Gramcow!
Kolejne miejsca naszych zawodników:
Zuchy
17. Krzysztof Staniek

Dzieci:
14. Liliana Niedobecka
21. Katarzyna Staniek

10. Patryk Gruszka
12. Filip Forajter
13. Karol Seemann

Młodzik:
15. Emilia Fajkis
28. Amelia Grzywna
11. Miłosz Romanik
16. Maciej Zimoń
17. Paweł Seemann
21. Jakub Kolarczyk

Junior Młodszy
12. Dawid Gaszka

W turnieju drużynowym wystartowało aż 6 naszych drużyn. Na miejscu II w kategorii Dzieci chłopców zameldowała się drużyna RMKS I Rybnik w składzie Filip Forajter, Adam Ziętkiewicz i Patryk Gruszka! Drużyna w składzie Zofia Gramcow, Emilia Fajkis i Amelia Grzywna zajęła III miejsce w szpadzie dziewcząt kategorii Młodzik! Drużyna chłopców w składzie Mateusz Woźniak, Miłosz Romanik, Jakub Kolarczyk i Maciej Zimoń również wywalczyła III miejsce kategorii Młodzik! W szpadzie Dzieci chłopców drużyna RMKS II Rybnik w składzie Franciszek Korduła, Karol Seemann i Ignacy Grzegorzek wywalczyła 6 miejsce! W szpadzie dziewcząt kategorii Dzieci drużyna w składzie Liliana Niedobecka, Laura Strzebinczyk i Katarzyna Staniek wywalczyła 5 miejsce! Drużyna Juniora Młodszego w składzie Dawid Gaszka, Tymoteusz Huwer i Jakub Piekorz zajęła 5 miejsce!

Gratulujemy!!! I życzymy dalszych sukcesów!

Szermierzy wspierają:
herb miasta Rybnik logo Polskiego Związku Szermierczego logo Śląskiego Związku Szermierczego logo TPSz logo Becker Warkop logo PWiK logo LUBAR logo PZU logo PZU druzyna Artech logo yoobee logo TOPKAMIEŃ