Kraków zdobyty !!!

Anna Mroszczak I miejsce Puchar Europy Kadetek Krakow 2014Kolejny znakomity start odnotowała nasza zawodniczka, Anna Mroszczak, w Pucharze Europy Kadetek w szpadzie kobiet. W Krakowie, w stawce 91 zawodniczek, Ania wystartowała jako turniejowa „jedynka” i nie zawiodła, choć rywalki starały się jej to kolejne zwycięstwo w Pucharze Europy bardzo utrudnić. Formuła zawodów była bardzo trudna. Dwie eliminacje grupowe i walki pucharowe do wyłonienia zwycięzcy. Aby wygrać turniej Ania musiała stoczyć aż 12 walk grupowych do 5 trafień  i 6 walk  pucharowych do 15. W pierwszej i drugiej fazie walk grupowych Ania wygrała wszystkie swoje  walki i została rozstawiona z numerem 1. Jak się okazało, tej pozycji Ania nie oddała aż do końca turnieju, zwyciężając po bardzo trudnych walkach z mistrzynią Rumunii Ramoną Calcan 14:13 w ćwierćfinale i z mistrzynią Ukrainy Natalyą Stepanyan 15:13 w półfinale. W walce o pierwsze miejsce nasza zawodniczka spotkała się ze swoją koleżanką z reprezentacji Agnieszką Rolek z AZS AWF Katowice, którą pokonała 15:12. Kinga Brawańska po dobrych walkach w eliminacji grupowej przegrała swój pierwszy pojedynek  z Ukrainką Aliną Zelentsową  i zajęła 43 miejsce.

Tym wynikiem Ania potwierdziła dominację w kraju oraz przesunęła się na 5 miejsce w klasyfikacji Europejskiej Federacji Szermierczej,  na której aktualnie sklasyfikowanych jest 605 zawodniczek.