MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW 2018

Trzy medale przywieźli zawodnicy RMKS-u Rybnik z Mistrzostw Polski Młodzików, które odbyły się w miniony weekend w Katowicach. W szpadzie dziewcząt nie zawiodła najlepsza aktualnie zawodniczka w kraju w tej kategorii wiekowej, Alicja Klasik, która podczas całego turnieju  walczyła znakomicie zdobywając tytuł Mistrzyni Polski U14. Przypomnijmy, że Alicja miesiąc temu w Mistrzostwach Polski U17, również zdobyła złoty medal ! W szpadzie męskiej nie zawiódł  lider rankingu szpady chłopców w kategorii młodzika, Krzysztof Bezuch, który w stawce 94 szpadzistów zajął pierwsze miejsce i  tytuł Mistrza Polski  !!!

Igor Lip – 83 miejsce

W drugim dniu odbył się turniej drużynowy. W stawce 21 drużyn szpady kobiet nasze młodziutkie szpadzistki z liderką drużyny Alicją Klasik walczył znakomicie pokonując kolejno: MKS Kusy Szczecin : RMKS Rybnik 23:36, Muszkieter Gliwice : RMKS Rybnik 26:36, Budowlani Toruń : RMKS Rybnik 31:36. Dopiero w walce finałowej nasze zawodniczki przegrały z zawodniczkami z  UKS Wołodyjowski Siemianowice Śl :RMKS Rybnik 36:24 i zdobyły tytuł wice Mistrzyń Polski.

W szpadzie chłopców w stawce 19 drużyn,  nasi zawodnicy po pewnej wygranej z drużyna TS Górnika Radlin 36: 16, nieznacznie przegrali o strefę medalową z PTG Sokół Mielec 36:33 i musieli walczyć o miejsca 5-8.  W  tych meczach  nasi młodzi zawodnicy spisali się znakomicie pokonując kolejno drużyny z Kmicica Częstochowę i UKS Trójkę Radlin zajmując 5 miejsce.