Mistrzostwa Polski – skrzaty, zuchy, dzieci – 4 MEDALE !!!

W miniony weekend w Knurowie odbyły się Igrzyska Dzieci w ramach Mistrzostw Polski w najmłodszych kategoriach wiekowych: skrzatów, zuchów oraz dzieci. Rybniccy szermierze z tej imprezy przywieźli 4 medale: 1 złoty, 1 srebrny i 2 brązowe.  W kategorii dzieci (10-11) lat, szpadzistki z naszego klubu były bezkonkurencyjne i zajęły wszystkie miejsca na podium. Najlepszą tego dnia oraz Mistrzynią Polski w tej kategorii wiekowej została Patrycja Frystacka, która wygrała w finale z koleżanką z klubu Alicją Klasik, na  trzecim  miejscu sklasyfikowana została    Kinga Zgryźniak. która to z kolei przegrała walkę półfinałową z Alicją Klasik.  W szpadzie chłopców jedyny medal dla naszego klubu zdobył Adam Sojka, który zajął znakomite trzecie miejsce i tym samym brązowy medal Mistrzostw Polski.

Pozostałe miejsca naszych zawodników i zawodniczek:

kategoria zuchów 8-9 lat1 miejsce Patrycja Frystacka, 2 miejsce Alicja Klasik , 3 miejsce Kinga Zgryźniak