MISTRZOSTWA ŚWIATA KADETÓW – WERONA 2018

Alicja Klasik zajęła 53 miejsca w stawce 125 szpadzistek podczas swoich pierwszych w karierze Mistrzostw Świata Kadetek, które odbyły się w Veronie. Nasza Ala podczas walk grupowych wygrała 3 z 6 walk i do fazy pucharowej została rozstawiona z numerem 56. Pierwszą swoją walkę Alicja wygrała z Hafez Nour z Egiptu 15:13. W walce o najlepszą 32 , Ala musiała zmierzyć się z Sarą Marią Kowalczyk z Włoch. Niestety po emocjonującym pojedynku Alicja przegrała 9:15 i odpadła z turnieju.
Trzeba tutaj dodać, że rybniczanka była jedną z najmłodszych zawodniczek turnieju, a doświadczenie zdobyte podczas takiej imprezy na pewno zaprocentuje w przyszłości.