Puchar Europy – Bonn i Haidenheim

Zakończyły się zmagania w Pucharach Europy w Bonn i Heidenhaim. W szpadzie męskiej Wiktor Wałach zajął dobre 26 miejsce. Sebastian Mandrysz był 70.
Startowało 217 szpadzistów.

W Heidenhaimie dziewczęta spisały się lepiej. Alicja Klasik zajęła 9 miejsce, Kinga Zgryźniak 29 miejsce, Zofia Piejak 83 miejsce, Beata Pękała 119 miejsce, Patrycja Frystacka 154 miejsce.
Startowało 237 zawodniczek.

W dniu dzisiejszym w Bonn oraz Heidenhaim odbyły się turnieje drużynowe Pucharu Europy Kadetów.

W niemieckim Heidenhaim walczyły szpadzistki. W stawce 23 drużyn wystartowały dwie reprezentacje Polski. Skład Polski 1: Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak ( Szermierka RMKS Rybnik RMKS RYBNIK), Zofia Janelli (KS SZPADA WROCŁAW), Karolina Staszulonek (PIAST GLIWICE) Skład Polski 2: Patrycja Frystacka (RMKS RYBNIK) Weronika Wiktor (PTG SOKÓŁ MIELEC) Gloria Klughardt (UKS MDK OLIMP LUBIN) Maja Osadnik (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie) Pierwsza drużyna po znakomitych meczach dotarła do ścisłego finału , gdzie po bardzo emocjonującym meczu przegrała z drużyną z Rosji 1 38:44 zajmując drugie miejsce ! Drużyna Polska 2 przegrała nieznacznie o wejście do najlepszej „8” turnieju z drużyną Rosji 1 42:45 i walczyła o miejsca 9-16 . W finale B nasze zawodniczki spisały się znakomicie wygrywając wszystkie mecze.

W Bonn w stawce 31 drużyn w reprezentacji znalazło się dwóch naszych zawodników: Sebastian Mandrysz (Polska 4) oraz Wiktor Wałach (Polska 2). Drużyna Wiktora po przegranej z Polską 1 zajęła 26 miejsce , natomiast Polska 4 w składzie, w której znalazł się Sebastian Mandrysz zajęła bardzo dobre 10 miejsce. Cały turniej wygrała reprezentacja Polski 1 dowodzona przez naszego szkoleniowca Artura Fajkisa.