PUCHAR ŚWIATA JUNIOREK – HELSINKI. ANNA MROSZCZAK 24, DRUŻYNA 4

Kolejny Puchar Świata w szpadzie kobiet do 20 lat już za nami. Nasza reprezentantka Anna Mroszczak zajęła dobre 24 miejsce podczas PŚJ w Helsinkach. Choć po ostatnim starcie w Laupheim, mieliśmy apetyt na lepsze miejsce 🙂 W stawce 144 zawodniczek, Ania w fazie eliminacji grupowej  wygrała 4 z 6 walk i do fazy pucharowej została rozstawiona z numerem 43. W swojej pierwszej walce rybniczanka spotkała się z hiszpanką Valerią Palomo z którą wygrała 15:11. W następnej fazie o najlepszą „32” turnieju przeciwniczką Ani była Ala Kaszewa z Rosji. Po zaciętym pojedynku rybniczanka wygrała 15:9. W walce o najlepszą „16” turnieju na drodze Ani stanęła Inna Brovko z Ukrainy. Niestety tym razem Ukrainka była lepsza od naszej zawodniczki i wygrała 15:10 eliminując Anię z dalszej części turnieju. Aktualnie nasza zawodniczka zajmuje 12 miejsce na liście światowej juniorek w szpadzie kobiet.

W drugim dniu  9.11.2014 został rozegrany pierwszy w tym sezonie Drużynowy Puchar Świata Juniorek w szpadzie kobiet. W składzie reprezentacji Polski znalazła się Anna Mroszczak, która wraz z koleżankami: Aleksandrą Zamachowską (KKS Kraków), Barbarą Rutz (KS Szpada Wrocław) oraz Justyną Jagiełko (Pałac Młodzieży Katowice) zajęły znakomite 4 miejsce.

GRATULUJEMY !!!

Szermierzy wspierają:
herb miasta Rybnik logo Polskiego Związku Szermierczego logo Śląskiego Związku Szermierczego logo Deutschebank logo TOPKAMIEŃ logo LUBAR logo TPSz logo yoobee logo Hossa