Wspaniały debiut Anny Mroszczak w Pucharze Polski

Anna Mroszczak VI miejsce

W miniony weekend w Krośnie odbył się pierwszy, inaugurujący sezon 2011/2012 Puchar Polski Kadetów w szpadzie dziewcząt i chłopców . W turnieju startowało 97 zawodników i 91 zawodniczek z Polski, Ukrainy i Słowacji. Bardzo dobry, swój debiutancki występ w tej kategorii wiekowej odnotowała Anna Mroszczak. Zawodniczka RMKS-u Rybnik zajęła doskonałe 7 miejsce, pokonując na planszy rywalki o dwa lata starsze.

W walce o półfinał rybniczanka spotkała się z liderką rankingu kadetek, a jak się później okazało zwyciężczynią całego turnieju , Karoliną Mrochem z AZS AWF Katowice, która już w zeszłym roku reprezentowała nasz kraj na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy Kadetów. Ania po bardzo dobrej i emocjonującej walce przegrała w dodatkowej minucie 13:12. Tym startem Ania pokazała, że w tym sezonie nie zamierza ustępować na planszy starszym koleżanką i będzie się liczyła nawet w walce o medale w najważniejszych imprezach w kraju.

Finałowa ósemka:
1 Karolina Mrochem (AZS AWF Katowice)
2 Justyna Wawrzyńska (AZS AWF Katowice)
3 Martyna Błaszczyk (KS Szpada Wrocław)
3 Barbara Rutz (KS Szpada Wrocław)
5 Magdalena Gajowniczek (D’Artagnan Ursynów)
6 Kaja Kościelniak (Piast Gliwice)
7 Anna Mroszczak (RMKS Rybnik)
8 Krakowska Alicja (PTG Sokół 1893 Mielec)

W tym samym dniu startowali również nasi szpadziści, lecz im turniej nie wyszedł już tak dobrze. Najlepiej tego dnia walczył brat Ani, Mikołaj Mroszczak, który zajął 27 miejsce. Marcin Hunt był 38, natomiast Przemysław Trzepizur dopiero 60.