Mistrzostwa Polski Młodzików – Wrocław 2015 – SREBRNY MEDAL SZPADZISTEK !!!

5 i 6 czerwca we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w szpadzie dziewcząt i chłopców. W pierwszym dniu odbył się turniej indywidualny, w którym wystartowali zawodnicy naszego klubu. 4 szpadzistów: Marcin Tumas, Adam Małysz,Wiktor Wałach, Dominik Sojka oraz  4 szpadzistki: Beata Pękała, Kinga Zgryźniak, Patrycja Frystacka i Alicja Klasik. W turnieju  szpady chłopców najlepiej walczył Marcin Tumas , który przegrał jednym trafieniem w priorytecie 10:11 z Kamilem Huwerem z UKS Trójki Radlin o najlepszą „8” turnieju i zajął 10 miejsce,  Adam Małysz był 33, Wiktor Wałach 39, a Dominik Sojka 69.

Startowało 84 szpadzistów.

W szpadzie dziewcząt nasze młode szpadzistki walczyły bardzo dzielnie i były blisko do sprawienie niespodzianek w turnieju indywidualnym. Kinga Zgryźniak po bardzo dobrych walkach zajęła 10 miejsce, Patrycja Frystacka była 14, Alicja Klasik 20  (najmłodsza zawodniczka turnieju), a  Beata Pękała 23.  Startowały 94 zawodniczki.

W drugim dniu odbył się turniej drużynowy. Szpadziści zostali rozstawieni z numerem 9 po turnieju indywidualnym i w pierwszym meczu o najlepszą „8” przegrali w priorytecie z SKS Grass Hopller Kalwaria 31:32 i musieli walczyć o miejsca 9-16. Pomimo pierwszej porażki nasi zawodnicy walczyli bardzo dobrze wygrywając kolejno wszystkie swoje mecze  zajmując 9 miejsce.

RMKS Rybnik : SKS Grass Hopller Kalwaria 31:32

RMKS Rybnik : Kmicic Częstochowa 35:34

RMKS Rybnik : Zerwikaptur Kraków 36:27

RMKS Rybnik : MDK Bytom 36:31

KOLEJNOŚĆ SZPADZISTÓW:

1. MKS Kusy I Szczecin
2. UKS Trójka Radlin
3. KS Szpada Wrocław
4. WKS Kolejarz Wrocław
5. PKSZERM Warszawa
6. MKS Gryf Mielec
7. SKS Grass-Hopper Kalwaria
8. Flesz Świdnica

9. RMKS Rybnik

Startowało 17 drużyn

W szpadzie dziewcząt, nasze zawodniczki rozstawione były z numerem 2 i swój pierwszy mecz o „8” nasze dziewczęta walczyły z UKS Trójką Radlin 2, z którymi pewnie wygrały 34:24. W walce o półfinał rybniczanki walczyły z drużyną gospodarzy  Kolejarzem  Wrocław i po bardzo emocjonującej końcówce wygrały 36:34. W półfinale nasze młode szpadzistki fantastycznie walcząc wygrały z  kolejną drużyną z Wrocławia,  KS Szpadą Wrocław 1   36:33 i tym sposobem zapewniły sobie walkę w finale z drużyna Muszkietera Gliwice. Niestety tym razem nasze zawodniczki nie poradziły sobie ze starszymi koleżankami z Gliwic i przegrały 30:36 zajmując 2 miejsce, zdobywając srebrny medal Mistrzostw Polski Młodziczek.

Ogromny sukces i wielkie GRATULACJE !!!!

KOLEJNOŚĆ SZPADZISTEK:

1. Muszkieter Gliwice
2. RMKS Rybnik (Beata Pękała, Kinga Zgryźniak, Patrycja Frystacka, Alicja Klasik)
3. KS Szpada I Wrocław
4. KS Szpada II Wrocław
5. UKS Trójka Radlin
6. WKS Kolejarz Wrocław
7. Pałac I Katowice
8. Warszawianka

Startowało 16 drużyn.

 

Wspaniały wynik biorąc pod uwagę fakt, że nasz drużyna był jedną z najmłodszych w całym turnieju i jeszcze przez kolejne dwa lata dziewczęta będą mogły  startować w tej kategorii wiekowej .

GRATULACJE !!!

MP mł (1) MP mł (2) MP mł (3) MP mł ekipa MP mł szpk1 MP mł. szpk MP szpk Alicja Klasik Patrycja Frystacka, Kinga Zgryźniak, Beata Pękała srebrne medalistki  z rodzicami IMG_4369

Szermierzy wspierają:
herb miasta Rybnik logo Polskiego Związku Szermierczego logo Śląskiego Związku Szermierczego logo Deutschebank logo TOPKAMIEŃ logo LUBAR logo TPSz logo yoobee logo Hossa