Mistrzostwa Polski Młodzików – Wrocław 2015 – SREBRNY MEDAL SZPADZISTEK !!!

5 i 6 czerwca we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w szpadzie dziewcząt i chłopców. W pierwszym dniu odbył się turniej indywidualny, w którym wystartowali zawodnicy naszego klubu. 4 szpadzistów: Marcin Tumas, Adam Małysz,Wiktor Wałach, Dominik Sojka oraz  4 szpadzistki: Beata Pękała, Kinga Zgryźniak, Patrycja Frystacka i Alicja Klasik. W turnieju  szpady chłopców najlepiej walczył Marcin Tumas , który przegrał jednym trafieniem w priorytecie 10:11 z Kamilem Huwerem z UKS Trójki Radlin o najlepszą „8” turnieju i zajął 10 miejsce,  Adam Małysz był 33, Wiktor Wałach 39, a Dominik Sojka 69.

Startowało 84 szpadzistów.

W szpadzie dziewcząt nasze młode szpadzistki walczyły bardzo dzielnie i były blisko do sprawienie niespodzianek w turnieju indywidualnym. Kinga Zgryźniak po bardzo dobrych walkach zajęła 10 miejsce, Patrycja Frystacka była 14, Alicja Klasik 20  (najmłodsza zawodniczka turnieju), a  Beata Pękała 23.  Startowały 94 zawodniczki.

W drugim dniu odbył się turniej drużynowy. Szpadziści zostali rozstawieni z numerem 9 po turnieju indywidualnym i w pierwszym meczu o najlepszą „8” przegrali w priorytecie z SKS Grass Hopller Kalwaria 31:32 i musieli walczyć o miejsca 9-16. Pomimo pierwszej porażki nasi zawodnicy walczyli bardzo dobrze wygrywając kolejno wszystkie swoje mecze  zajmując 9 miejsce.

Startowało 17 drużyn

W szpadzie dziewcząt, nasze zawodniczki rozstawione były z numerem 2 i swój pierwszy mecz o „8” nasze dziewczęta walczyły z UKS Trójką Radlin 2, z którymi pewnie wygrały 34:24. W walce o półfinał rybniczanki walczyły z drużyną gospodarzy  Kolejarzem  Wrocław i po bardzo emocjonującej końcówce wygrały 36:34. W półfinale nasze młode szpadzistki fantastycznie walcząc wygrały z  kolejną drużyną z Wrocławia,  KS Szpadą Wrocław 1   36:33 i tym sposobem zapewniły sobie walkę w finale z drużyna Muszkietera Gliwice. Niestety tym razem nasze zawodniczki nie poradziły sobie ze starszymi koleżankami z Gliwic i przegrały 30:36 zajmując 2 miejsce, zdobywając srebrny medal Mistrzostw Polski Młodziczek.

Ogromny sukces i wielkie GRATULACJE !!!!

KOLEJNOŚĆ SZPADZISTEK:

1. Muszkieter Gliwice
2. RMKS Rybnik (Beata Pękała, Kinga Zgryźniak, Patrycja Frystacka, Alicja Klasik)